1672 :Otto von Guericke (1602 – 1686), Kükürt bir küreyi döndüren alet yaptı.
Yün parçasını dönen küreye tutarak bir kıvılcım üretti. Bu sürtünme yoluyla elektrik
yaratan ilk generatördür.

Hakkımızda

 

 

   ATEL ELEKTRİK San. Tic. Ltd. Şti.  2001 yılında KIRKLARELİ ilinin LÜLEBURGAZ ilçesinde kurulmuş olup, kurulduğu tarihten itibaren elektrik sektöründe; satış-pazarlama, mühendislik ve anahtar teslimi elektrik taahhütü hizmetleri konularında faaliyet göstermektedir.

    Sektörde A.G. ve O.G. malzemelerin satış ve pazarlamasını yapan firmamız bu ürünlerde bayi olarak ya da direkt üretici firmalardan ürün tedarik ederek müşteri taleplerini karşılamaktadır. Firmamız ana ürünü olan ABB alçak gerilim şalt cihazlarında, kurulduğu yıldan bu yana  bayi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

    Firmamız mühendislik ve taahhüt faaliyetlerini ise bünyesinde bulunan tecrübeli uzman  kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere AG-OG Kompanzasyon Sistemleri, AG-OG Endüstriyel Sistemler, OG-YG Trafo Merkezleri, 36KV-10KV Orta Gerilim bina veya direk tipi trafo Merkezleri, Harici ve Dahili Aydınlatma konularında anahtar teslimi faaliyet göstermekte ve bu faaliyetleri için gerekli sistem dizaynı ve projelendirme hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır.

     İlkesi müşteri taleplerini en kısa sürede ve en uygun çözümle karşılamak olan ATEL ELEKTRİK San. Tic. Ltd. Şti. geniş ürün yelpazesi ve taahhüt gücüyle sektörde müşterilerinin çözüm ortağı olmaktadır.

 

 

    TEVFİK ATEŞER